úterý 6. ledna 2015

Frapin Multimillésime No 5 Cognac

Otevřel jsem koňak Frapin Multimillésime No 5 z roku 2012, který je směsí tří ročníků (1982, 1986 a 1989). Koňak byl vyroben v limitované edici 1270 kusů. Malé série mě baví, a tak přemýšlím, že si tento koňak pořídím do sbírky. 

Je to tak již druhý koňak z produkce rodiny Frapin. V listopadu jsem psal o výborném ročníkovém koňaku Frapin Chateau de Fontpinot Millésime 1989. Článek najdete zde.


Rodina Frapinů se v jihozápadní Francii usadila již kolem roku 1270. Vždy se zabývala produkcí vín a na destiláty se zaměřila až v pozdější době. V současné době rodina vlastní 300 hektarů v oblasti Grande Champagne, z čehož je 200 osázeno vinicemi. Sídlí na zámku Fontpinot ve městě Segonzac. 


Nejznámějším členem rodiny byl Francois Rebelais, významný francouzský spisovatel 16. století a autor slavného románu Gargantua a Pantagruel. Jak už to bývá, pojmenovali po něm i jeden z prestižních koňaků – The Cuvee Rebalais. Marketing je hra a prapraprastrýc by měl jistě velkou radost. 


Poznámky z ochutnávky


Barva: temnější jantarová

Vůně: sladší, vanilková
Chuť: výraznější s tóny vanilky
Závěr: chuť zůstává poměrně dlouho v ústechDoporučení


Jak jsem psal už na začátku. Koňak byl vyroben v poměrně malé sérii, zároveň je to velmi zdařilá směs, a tak přemýšlím, že si ho pořídím do sbírky. Časem budou ubývat lahve dostupné na trhu a jeho cena by tak mohla zajímavě růst. 


Související články

Hezký koňak pro začátečníky: Ragnaud Sabourin Alliance No 4 (VS)
Koňak z revolučního roku: Frapin Château de Fontpinot Millésime 1989
Cognac Audry Exception
Daniel Bouju Sélection Spéciale Grande Champagne Cognac
Nové kousky do sbírky: koňaky Godet 1981 a AE Dor XO Carafe Nolly
Armaňak Clos Martin XO Folle Blanche
Malé radosti z oblasti Cognac
Radosti z Cognacu: Bache Gabrielsen VSOP Fine CognacŽádné komentáře:

Okomentovat