pondělí 16. března 2015

Sběratelská příležitost: Koňak Louis XIII. Le Jeroboam

Máte tři čtvrtě milionu a chuť na netradiční investici? Jak jsem se dozvěděl z newsletteru Bestdrinks.cz, můžete si u nich zakoupit koňak Luis XIII. Le Jeroboam od výrobce Rémy Martin.


Koňak Louis XIII. Le Jeroboam
Láhev koňaku Louis XIII. Le Jeroboam se od standardní láhve Louis XIII. liší objemem tří litrů. Luxusní dubová kazeta, ve které je křišťálová karafa Jeroboam uložena, dále obsahuje pipetu, 4 skleničky navržené předním francouzským designérem Christophem Pilletem, shelf display, Louis XIII. Image Book a také pozvánku do Cognacu pro 4 osoby. Letos bude celkem vyrobeno 200 kusů.

Tvůrci láhve v Cristallerie de Sèvres se rozhodli roztavit celkem pět kilogramů křišťálu, ze kterého následně vytvarovali působivou karafu a dvě drobné sklenky. Hrdlo láhve zdobí ornamenty z 24karátového zlata.

V láhvi naleznete tři litry dokonale namíchaného aroma. Harmonie květin, ovoce a koření s drobnou příměsí jasmínu a mučenky. Ti nejpozornější pak mohou cítit i tóny zázvoru a muškátového oříšku.

Louis XIII. se vyrábí od roku 1874 a byl původně určen pro francouzský královský dvůr. Tento dokonalý koňak připravují čtyři generace sklepmistrů z 1200 prvotřídních eaux-de-vie z oblasti Grand Champagne. Nejmladší z eaux-de-vie jsou 40letá, ta nejstarší jsou pak až 100 let stará.

V České republice bude stát Louis XIII. Le Jeroboam okolo 750 000 Kč (dle aktuálního kurzu). Jedná se o výjimečnou sběratelskou záležitost a především investici, která se bude časem zhodnocovat. Pokud ji tedy neotevřete. 

Související články

Koňak, který u nás bohužel nekoupíte: Geffard Vielle Grande Champagne ReserveLéčba koňakem: Cognac Pierre Ferrand Selection Des Anges
Cigar Club Cognac XO Jean Fillioux
Frapin Multimillésime No 5 Cognac
Hezký koňak pro začátečníky: Ragnaud Sabourin Alliance No 4 (VS)
Koňak z revolučního roku: Frapin Château de Fontpinot Millésime 1989
Cognac Audry Exception
Daniel Bouju Sélection Spéciale Grande Champagne Cognac
Nové kousky do sbírky: koňaky Godet 1981 a AE Dor XO Carafe Nolly
Malé radosti z oblasti Cognac
Radosti z Cognacu: Bache Gabrielsen VSOP Fine Cognac
Žádné komentáře:

Okomentovat