pátek 24. ledna 2014

Tip na rum z Trinidad a Tobogo

Přiznávám se, že jsem musel najít, kde se Trinidad a Tobago nachází. K mému překvapení to není stát v Africe, ale ostrovní stát ležící v sousedství Venezuely. Pochází odtud zajímavý rum, který vám můžu doporučit: Kraken Black Spiced Rum.

Oproti rumům, které mám velmi rád, jako je například SantaTeresa z Venezuely nebo Zacapa z Guatemaly, jde o rum výrazně sladší. Kraken Black Spiced Rum zraje až 24 měsíců, mix 11 bylin a koření se v rumu maceruje několik týdnů. Přidává se do něj místní karamel. Je kávově hnědý, chuť připomíná melasu, exotické koření, čokoládu s trochou vanilky, na závěr přichází náznak skořice a zázvoru zvolna do popředí.

Kraken Black Spiced Rum spíš ocení lidé, kteří mají raději sladké než drsné „pirátské“ rumy. Velmi oblíbený by mohl být u holek. Rozhodně je příjemné, že rum patří k těm dostupnějším. 

Například v e-shopu Maneo.cz ho koupíte za férových 495 Kč. Přehled prodejců najdete na HeuréceA jedna zajímavost na závěr. Design lahve je údajně replikou z viktoriánských dob.
Žádné komentáře:

Okomentovat